Választás 2021

A kamarai törvény, valamint a hatályos kamarai alapszabály értelmében a Magyar Mérnöki Kamara 2021. folyamán tisztújító küldöttgyűlést tart. A jelölési folyamat lebonyolítása az Országos Választási Jelölőbizottság feladata, mely 2020. december 4-én közéttette jelöltállítási felhívását. (A felhívás megtekinthető itt .)

A jelöltállítási felhívásnak megfelelően a területi kamarák és szakmai tagozatok 2021. február 5-ig élhettek a jelölés lehetőségével. A beérkezett jelöléseket a bizottság összesítette, majd 2021. március 2-án megállapította az egyes tisztségekre érvényes jelölést szerzők listáját, melyet a kamarai alapszabály rendelkezéseinek megfelelően átadott az elnökség és a főtitkár részére.

A 2021. évi tisztújítás jelöltjeinek listája az alábbiakban olvasható.

A táblázat tisztségenként, abc sorrendben tartalmazza a jelöltek nevét, kamarai tagszámát, valamint a kamarai nyilvántartás szerinti legmagasabb mérnöki végzettségét Az egyes jelöltek neve előtt szereplő ikonra kattintva elérhető, a névre kattintva pedig közvetlenül a böngészőben olvasható a jelöltek bemutatkozó anyaga. A tagszámra kattintva a jelölt névjegyzéki adatlapját lehet megtekinteni.

Emellett a jelöltekkel felvesszük a kapcsolatot, hogy az elmúlt tisztújításokhoz hasonló módon, valamilyen formában (a Mérnök Újságban és/vagy online) további bemutatkozási lehetőséget is biztosítani tudjunk.

 

 Elnök jelöltek
Szőllőssy Gábor 01-1118 okl. építőmérnök
Wagner Ernő 14-0198 okl. építőmérnök

 

 Alelnök jelöltek
Gyurkovics Zoltán 08-0164 okl. gépészmérnök
Kassai Ferenc 01-0109 okl. építőmérnök
Parragh Dénes András 15-0802 okl. biológus mérnök
Reich Gyula 01-0130 okl. építőmérnök
Szőllőssy Gábor 01-1118 okl. építőmérnök
Wagner Ernő 14-0198 okl. építőmérnök
Wéber László 01-3992 okl. építészmérnök

 

 Elnökségi tag jelöltek
Baumann Mihály 02-0031 okl. gépészmérnök
Bezzeg János 15-0112 okl. építőmérnök
Bocz Gábor 02-1109 okl. építőmérnök
Buzás Zoltán 04-0341 távközlési üzemmérnök
Dr. Csenke Zoltánné 06-0141 okl. vegyész
Fenyvesi Csaba 17-0512 okl. gépészmérnök
Gyurkovics Zoltán 08-0164 okl. gépészmérnök
Harkai Balázs 01-11177 okl. építőmérnök
Holló Csaba 05-0001 okl. építőmérnök
Jancsó Béla 13-1269 okl. építőmérnök
Kocsis Attila 09-0737 okl. építőmérnök
Kun Gábor 01-1149 okl. villamosmérnök
Lakits György 13-2738 okl. építőmérnök
Lengyelfi László Zoltán 11-0338 tűzvédelmi mérnök
Nádor István 18-0092 okl. építőmérnök
Parragh Dénes András 15-0802 okl. biológus mérnök
Dr. Siki Zoltán 01-0796 okl. építőmérnök
Dr. Szepes András József 07-0001 okl. építőmérnök
Wéber László 01-3992 okl. építészmérnök
Zalavári István 19-0056 okl. építőmérnök
Zarándy Pál 01-2963 okl. villamosmérnök

  

 Felügyelő bizottsági tag jelöltek
Dr. Bálint Ákos 06-0954 okl. építőmérnök
Bózvári József 12-00375 okl. infrastruktúra építőmérnök, okl. közlekedésmérnök
Gilyén Elemér 01-0900 okl. építőmérnök
Komjáthy László Endre 11-0012 okl. építőmérnök
Patak Norbert 14-0590 építőmérnök
Petruska István 09-0317 gépészmérnök
Szánthó Zoltán 01-2066 okl. gépészmérnök
Dr. Szunyog István 05-1259 okl. olaj- és gázmérnök
Varga Zsolt 04-0331 okl. építőmérnök
Zsigmondi András 01-10010 okl. építőmérnök

 

 Etikai-fegyelmi bizottsági tag jelöltek
Bálintné Tapolcsányi Katalin 03-0657 tájgazdálkodási mérnök
Bathó Róbert 16-0653 gépészmérnök
Batu Árpád 17-0021 okl. építőmérnök
Lantos András 13-4890 okl. gépészmérnök
Makovsky Zsolt 01-11573 építőmérnök, villamosmérnök
Pohl Ákos 01-10302 okl. építőmérnök
Dr. Szabó Éva Ibolya 02-0100 okl. építészmérnök
Szigetiné László Erika 07-0163 villamosmérnök
Szögi János 01-8790 építőmérnök
Tóthné Temesi Kinga 18-0192 okl. építőmérnök
Dr. Vámos Árpádné 09-1039 okl. agrármérnök